انتشار: ۱۹:۵۱ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۸۹۱
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ملت فهیم و انقلابی ایران اسلامی راه امام خمینی(ره)، شهدا و مقام معظم رهبری را آگاهانه انتخاب کرده اند و با قدرت در این مسیر گام برمی دارند.

به گزارش پایگاه خبری "خبر در زندگی" آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اراک ضمن تشکر از حضور حماسی مردم استان مرکزی در راهپیمایی 22 بهمن ،افزود: حضور مقتدر مردم در این حماسه ملی یک بار دیگر به جهانیان نشان داد که مردم ایران از ریل انقلاب اسلامی تغییر مسیر نمی دهند و تا پای جان از آرمان های نظام اسلامی دفاع می کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه اراک با یادآوری پیام مقام معظم رهبری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری اقدام ها و گام هایی که در طول چهار دهه گذشته برداشته شده را هوشمندانه و دقیق تجزیه و تحلیل کردند و برای دهه پنجم انقلاب اسلامی بیانیه ای درهفت بند ابلاغ شد که همه باید مفاد آن را سرلوحه امور قرار دهند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: محور این بیانیه تکیه بر داشته های داخلی است و هر آنچه به عنوان دستاورد سترگ چهل ساله ایجاد شده بر پایه خوداتکایی و کوشش و همگرایی بوده است.

امام جمعه اراک گفت: مردم ایران اسلامی به خصوص جوانان در طول چهل سال گذشته توطئه دشمنان را خنثی و یاس و ناامیدی را برای دشمنان رقم زده اند و در اداره راه انقلاب اسلامی نیز باید این مهم با قوت دنبال شود.

آیت الله دری نجف آبادی یاد آور شد: سران آمریکا انتظار داشتند در چهل سالگی انقلاب در تهران حضور داشته باشند درصورتی که ملت هوشیار، بیداری و همیشه در صحنه ایران اسلامی پشت سر مقام معظم رهبری همانند گذشته تمام توطئه های آنان را نقش بر آب کردند.

وی با محکوم کردن جنایت تروریست ها در به خاک و خون کشیدن پاسداران مدافع وطن در سیستان و بلوچستان و بیان تسلیت به مقام معظم رهبری و خانواده این شهدا، افزود: تروریست ها به خاطر هراس از نظام اسلامی و زبونی در برابر اراده ملت دست به این جنایت غیرانسانی زده اند.

امام جمعه اراک گفت: برگزاری جشن و شادی همزمان با این حادثه تروریستی نشادن دهنده ماهیت اصلی دشمنان اسلام و انقلاب است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: دشمنان اسلام و قرآن و مزدوران آنان در منطقه که خود بزرگترین جنایتکاران حقوق بشر هستند و 30 میلیون نفر یمنی و 85 هزار کودک را در این کشور به خاک و خون کشیده و میلیون ها نفر را در سوریه و عراق کشته و آواره کرده اند اکنون جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق بشر محکوم می کنند.

وی با گرامیداشت شهادت «زکریا الجابر» کودک 6 ساله شیعه که در عربستان به شهادت رسید افزود: شهادت این کودک به دلیل صلوات بر حضرت محمد(ص) به دست وهابیت عمق کینه توزی و پلیدی این فرقه ضاله را نشان می دهد.

گرامیداشت سالگرد قیام مردم تبریز، ارتحال ام البنین مادر حضرت عباس (ع)، آیت الله محلاتی و تکیه بر فرهنگ صرفه جویی در آستانه سال جدید از دیگر محورهای مطرح شده در خطبه های نماز جمعه اراک بود.

نماز عبادی سیاسی روز جمعه در 33 نقطه استان مرکزی برگزار می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: