انتشار: ۱۱:۴۵ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۸۰۴
جشن پیروزی انقلاب اسلامی در آسیای مرکزی، ابراز امیدواری وزیر خارجه تاجیکستان به بهبودروابط تهران و دوشنبه و 15 روز تعطیلی تاجیک‌ها در مارس 2019 ، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری "خبر در زندگی"، جشن پیروزی انقلاب اسلامی در آسیای مرکزی، ابراز امیدواری وزیر خارجه تاجیکستان به بهبود روابط تهران و دوشنبه و 15  روز تعطیلی تاجیک‌ها در مارس 2019 ، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می‌باشد.
همکاری‌های تجاری آلمان و ترکمنستان افزایش می‌یابد
فعالان حوزه تجاری ترکمنستان و آلمان در نشست 4 روزه در «برلین» چگونگی افزایش همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار خواهند داد.
15 روز تعطیلی تاجیک‌ها در مارس 2019
شهروندان تاجیکستان در ماه مارس سال 2019 میلادی در مجموع 15 روز تعطیل خواهند بود
گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ازبکستان
مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور سفرای کشورهای خارجی، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و مقامات ارشد ازبکستان در «تاشکند» برگزار شد.
سفر مدیرکل بانک توسعه آسیا در امور آسیای مرکزی به ازبکستان
مدیر کل بانک توسعه آسیا در امور آسیای مرکزی و غربی در سفر به «تاشکند» با مقامات ازبکستان دیدار کرد.
چالش روابط تاجیکستان ـ ایران جزئی است؛ به بهبود مناسبات امیدواریم
وزیر امور خارجه تاجیکستان برخی مشکلات موجود در روابط سیاسی میان کشورش با ایران را کوچک و قابل حل توصیف کرد.
مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در «بیشکک»
مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی ایران در شهر «بیشکک» با حضور مقامات دولتی، کارشناسان، فعالان اجتماعی قرقیز و دیپلمات‌های خارجی مقیم قرقیزستان برگزار شد.
چهلمین سالگرد انقلاب ایستگاهی برای تجدید قوا؛ دهه‌های شکوفایی در راهند
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با تأکید بر اینکه چهلمین سالگرد را می توان ایستگاه تجدید قوا برای انقلاب اسلامی و افزایش دستاوردهای آن در دهه های پنجم، ششم، هفتم و... دانست، گفت: چهل سالگی حتی برای یک انسان با طول عمر محدود هم پیری تلقی نمی شود.
اقدام جدید «نظربایف» و داغ شدن بحث انتقال قدرت در قزاقستان
تقاضای «نورسلطان نظربایف» از شورای قانون اساسی قزاقستان برای ارائه تفسیر رسمی مبنی بر شرایط استعفای رئیس جمهور دوباره موجب داغ شدن بحث انتقال قدرت در این کشور شده است.
مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تاجیکستان
مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی ایران در شهر «دوشنبه» با حضور مقامات و شخصیت های سیاسی، پارلمانی، فرهنگی و اقتصادی تاجیکستان، سفرا و دیپلمات ها و نمایندگان سازمان های منطقه‌ای و بین‌المللی مقیم این کشور برگزار شد.
سال 2020 زمان راه اندازی راکتور هسته‌ای «آرگوس» در تاجیکستان
رئیس آکادمی علوم تاجیکستان گفت: روند بازسازی راکتور هسته ای آرگوس در این کشور ادامه دارد و برای مدیریت فعالیت آن متخصصان محلی در روسیه و چین آموزش خواهند دید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: