انتشار: ۱۶:۲۰ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۴۱۸
امام‌جمعه موقت سنندج با بیان اینکه دولتمردان در راستای ریشه‌کنی "گرانی و تورم" تلاش کنند، گفت: خوشبختانه «اتحاد، اخوت و برادری» مسلمانان شیعه و سنی کردستان در کشور زبانزد است.

به گزارش پایگاه خبری "خبر در زندگی" از سنندج، ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه سنندج که در مسجد جامع اقامه شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم خداوند متعال با فضل و کرم بی‌نهایت خود در قیامت به همه ما مسلمانان رحم کند.

وی با بیان اینکه «اتحاد، اخوت و برادری» مسلمانان شیعه و سنی کردستان در کشور زبانزد است، گفت: خداوند متعال از وحدت بین مسلمانان راضی خواهد شد و این مهم در آموزه‌های اسلامی و آیات قرآنی بارها مطرح شده است، بنابراین امیدوارم ملت ایران همانند همیشه انسجام خود را حفظ کرده و در برابر دسیسه‌های دشمنان هوشیار و آگاه باشند و از تفرقه و اختلاف دوری کنند.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به فرموده خداوند و دیدگاه قرآن درباره شرک تصریح کرد: یقیناً خداوند کسانی را که مشرک شوند نمی‌بخشد؛ خوشا به حال آن کسی که به هیچ عنوانی مردم را تحقیر نمی‌کند و اگر کمک و کاری نیز برای دیگران انجام می‌دهد، تنها با هدف کسب رضایت حق‌تعالی باشد.

وی با بیان اینکه باید مسلمانان از تحقیر یکدیگر پرهیز کنند، به تمسخر و عوامل آن از نظر قرآن اشاره کرد و یادآور شد: دست انداختن، مسخره کردن، شکلک درآوردن و مانند آن که موجب خنده خود و دیگران می‌شود، از نظر اخلاقی ناپسند و گناه است و عذاب سخت آتش دوزخ را به همراه دارد.

ماموستا حسینی با تاکید براینکه باید همواره به فقرا، نیازمندان و محرومان جامعه کمک کنیم، خطاب به برخی افراد دنیاپرست خاطرنشان کرد: شیرینی و زیبایی‌های این دنیا «حسادت، طمع‌ورزی، ظلم کردن، انجام معامله حرام، خودنمایی، غرور و شهرت» نیست، بنابراین در رفتار خود تجدید نظر کرده چراکه دنیا تمام می‌شود.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود بر ضرورت حل مشکلات و بهبود وضعیت معیتشی مردم تاکید کرد و افزود: باید مسئولان و بازاریان دلسوز و به فکر مردم و نیازمندان جامعه باشند.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، گفت: به برکت انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت‌های در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور بوده و جزو کشورهای برتر دنیا هستیم و بارها خود دشمنان به قدرت نظامی ایران اذعان کرده‌اند.

ماموستا حسینی به «ذخایر و نعمت‌های بزرگ الهی»، «اقتدار و عظمت نظام» و «امنیت و آرامش کنونی» اشاره کرد و گفت: مسئولان مکلف هستند که در راستای حفظ و تقویت این ثروت‌های بزرگ و ریشه‌کنی گرانی و تورم تلاش کنند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: