انتشار: ۱۷:۳۶ - ۲۹ دی ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۱۲۳
نامه بسیج دانشگاه صنعتی خواجه نصیر به آیت‌الله لاریجانی:

پیوستن به لوایح fatf مخاطرات جدی امنیتی برای كشور دربر دارد

بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر درباره لوایح fatf نوشت: پیوستن به لوایح مذكور نه تنها دستاورد اقتصادی و سیاسی خاصی برای نظام و مردم نخواهد داشت بلكه مخاطرات جدی امنیتی برای كشور دربر دارد.

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری "خبر در زندگی، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طی نامه‌ای به آیت الله املی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره  لوایح fatf نوشت: جامعه نخبگانی و کارشناسی انقلابی و دلسوز کشور و مردم به طور قطع اذعان می‌کنند که در این شرایط زمانی خاص، پیوستن به لوایح مذکور نه تنها دستاورد اقتصادی و سیاسی خاصی برای نظام و مردم نخواهد داشت بلکه مخاطرات جدی امنیتی برای کشور دربر خواهد داشت.
در این نامه آمده است: اینک که در آستانه 40 امین سالگرد پیروزی انقلاب ملت بزرگ ایران به رهبری الهی امام خمینی (ره ) به سر می‌بریم، بحث‌ها پیرامون تصویب دو لایحه بسیار مهم از لوایح fatf موسوم به لایحه مبارزه با جرایم سازمان یافته و مبارزه با تامین مالی تروریسم در بالاترین سطوح سیاسی و نخبگانی کشور بالا گرفته است.
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر نیز بنا به رسالت شرعی خود در پاسداری از حقوق و منافع ملی بر اساس مانیفست ابلاغی از سوی حضرت امام (ره)، از سال گذشته به بررسی تخصصی و کارشناسی این موضوع ذیل واحد پژوهشی خود نموده است. 
حضرت آیت‌الله ،
همانگونه که حضرتعالی در بالاترین سطوح کارشناسی و تصمیم گیری شاهد ماجرا بوده اید، نیک می دانید که در مقطع حساس کنونی، جامعه غرب و در راس آن امریکا تنها به دنبال تغییر رفتار سیاسی نظام جمهوری اسلامی هستند و مواردی همچون کنوانسیون‌های مطروحه، صرفا بهانه جویی‌های سیاسی آنها در راستای نیل به این اهداف می باشد همانطور که تجربه تلخشکست برجام موید این ادعاست.
جامعه نخبگانی و کارشناسی انقلابی و دلسوز کشور و مردم به طور قطع اذعان می کنند که در این شرایط زمانی خاص، پیوستن به لوایح مذکور نه تنها دستاورد اقتصادی و سیاسی خاصی برای نظام و مردم نخواهد داشت بلکه مخاطرات جدی امنیتی برای کشور دربر خواهد داشت که در ذیل اختصارا به آنها اشاره می‌شود:
1 – کانال ها و مسیرهای دور زدن تحریم‌ها که در طول سالیان گذشته و با هرینه‌ها و سختی‌های فراوان بوجود آمده بودند، به کل از بین خواهد رفت و کشور را در دور جدید تحریم ها با مشکل مواجه خواهد کرد.
2- به نوعی یک نظام خود تحریمی در عرصه بانکی ایجاد شده و منابع مالی مجموعه دفاعی و سایر مجموعه‌های امنیتی کشور در معرض خطر و پیگیری قرار گرفته و کشور در جهت یاری محور مقاومت و ملت‌های مظلوم منطقه به مشکل بر خواهد خورد.
3- در صورت تصویب لوایح و بهانه جویی های مجدد نظام سلطه ، آنها مکانیزم قانونی برای اعمال بحران ها و تهدیدهای سیاسی و امنیتی برای کشور در سطح بین الملل را خواهند داشت و تمام توان سیاسی و دیپلماسی کشور درگیر مسایل متعاقب خواهد شد.
شایان ذکر است که حتی تصویب لوایح مذکور با شرط حق تحفظ و انطباق با قانون اساسی کشور کارساز نبوده و در اقدامات متعاقب این کارگروه مالی تاثیری نخواهد داشت و خروج ایران پس از عدم توفیق در این کنواسیون ها با نتایج بدتری همراهخواهد بود.
بنابه موارد مطروحه که گزیده کوچکی از ساعت ها کار کارشناسی است ،جامعه نخبگانی و دانشجویی کشور از حضرتعالی و سایر اعضای مجمع در خواست می کند که در بدو حضور و انتصابتان توسط رهبر فرزانه انقلاب در سمت ریاست مجمع ، در اقدامی انقلابی و در راستای منافع ملی کشور، از هرگونه تصویب لوایح مخالف با منافع و امنیت ملی جلوگیری نمایید.
طبیعی است چنین اقدامات و تصمیمات انقلابی همراهی و حمایت اقشار فرهیخته و دلسوز کشور و عموم ملت فهیم ایران را خواهد داشت. 
از درگاه خداوند منان آرزوی موفقیت و توفیق خدمت به ملت بزرگ ایران را برایتان مسالت می نماییم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: