انتشار: ۱۰:۱۲ - ۲۵ دی ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۱۱۸
سرلشکر جعفری در مراسم افتتاح 5400 پروژه عمرانی سپاه:

دولت باید در موضوع انسداد مرزها کمک کند/ توسعه در کشور همراه با عدالت نیست

فرمانده کل سپاه گفت: رويكرد مردمداري و استفاده از مردم در برقراري امنيت و رفع محروميت در دستور كار نيروي زميني سپاه قرار دارد.

به گزارش خبرنگار دفاعیپایگاه خبری "خبر در زندگی، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم افتتاح 5400 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه، اظهار داشت: امروز نیروی زمینی سپاه با اقتداری بی نظیر برای دفاع از مرزهای کشور و انقلاب اسلامی و برقراری امنیت کشور در سخت ترین شرایط و مناطق کشور مانند جنوب شرق و شمال غرب در حال تلاش بوده که نتایج بسیار مفید و موثری داشته است.

جعفری افزود: رویکرد مردمداری و استفاده از مردم در برقراری امنیت و رفع محرومیت در دستور کار نیروی زمینی سپاه قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: ماموریت نیروی زمینی سپاه تامین امنیت است اما تفاوت سپاه پاسداران با نیروهای نظامی دیگر این است که محور اصلی انجام ماموریت ما مردم هستند.

فرمانده سپاه افزود: امروز قریب به ٢٠ هزار بسیجی حقوق بگیر در مجموعه سپاه در شمال غرب و جنوب شرق در حال کمک به نیروی زمینی سپاه در برقراری امنیت هستند.

جعفری گفت: برای توسعه کارها و برقراری کامل امنیت، راهی که در طول سالهای گذشته آغاز شده است را ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: اقدامات دیگری از قبیل انسداد مرز و توجه به آن سوی مرزها وجود دارد که باید با کمک دولت صورت بگیرد و امیدواریم این انگیزه را در دولت برای همکاری بیشتر ایجاد کنیم.

فرمانده سپاه ادامه داد: موضوع دیگری که حتما به کمک دولت نیاز دارد، بحث محرومیت زدایی است چراکه در این زمینه با وجود اقدامات زیادی که پس از انقلاب صورت گرفته و فاصله فقیر و غنی بسیارکاهش یافته، اما باز هم محرومیت وجود دارد.

جعفری افزود: هرچند درصد این محرومیت کم است، اما به چشم می آید چراکه رشد طبقه متوسط در جامعه ما نیز بالا بوده است.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات کشور روش و سبک توسعه است چراکه ملاک ها، توسعه غربی است و با عدالت همراه نیست. به جای توسعه باید از عنوان پیشرفت اسلامی استفاده کرد.

فرمانده سپاه اظهار داشت: توجه برای پیشرفت کشور اگر از نقاط محروم و دوردست شروع شود و یا نسبت بین تخصیص منابع به مناطق محروم و شهرهای بزرگ متناسب شود، مشکلات حل خواهد شد.

جعفری گفت: آنچه امروز بسیج و سپاه در حال انجام آن هستند، نوعی کمک به دولت در انجام وظایفش است.

ادامه دارد...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: