انتشار: ۲۱:۰۰ - ۲۴ دی ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۱۰۹
وزیر امور خارجه ایران گفت: کسانی که ۷ تریلیون دلار در منطقه خرج کردند، برای امنیت و ثبات منطقه هزینه نکردند، بلکه برای منافع یکجانبه خود خرج کردند.

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری "خبر در زندگی، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر امروز (دوشنبه) و در ادامه دیدارها و رایزنی‌های خود با مقامات عراقی، با «هادی العامری» رئیس فراکسیون ائتلاف سازندگی و نمایندگان این فراکسیون، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، العامری با اشاره به تلاش فراکسیون سازندگی در انتخابات اخیر این کشور برای عبور از طایفه گرایی، افزود: این فراکسیون در برگیرنده اعضایی از همه مذاهب و اقوام مختلف عراق است و با اقبالی که مردم عراق از این ائتلاف داشتند، نشان داده شد که مطالبه مردم عبور از طائفه گرایی است.
وی با اشاره به تحرکات اخیر در پایتخت عراق گفت: این دیدارها و تحرکات، بیانگر آن است که عراق به ثبات و استقرار قابل توجهی دست یافته است.

رئیس فراکسیون ائتلاف سازندگی افزود: عراق یک کشور مهم منطقه است و اگر نتواند نقش منطقه‌ای خود را ایفا کند، به ضرر منطقه خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با ابراز خرسندی از دیدار با فراکسیون سازندگی گفت: این اقدام شما، نمونه بارز پیروزی مقاومت و مردم سالاری در عراق است.

ظریف، نقش فعال مرجعیت و رهبران جهادی و مردم عراق را باعث پیروزی بر تروریسم خواند و افزود: در نتیجه همین پیروزی بود که بغداد ، امروز به یک پایتخت مهم در منطقه برای دیدارهای هیات‌های مختلف سیاسی و اقتصادی تبدیل شده است و دیدگاه‌های منطقه‌ای رئیس جمهور و نخست وزیر مورد حمایت ماست.

ظریف افزود: کسانی که ۷ تریلیون دلار در منطقه خرج کردند، برای امنیت و ثبات منطقه هزینه نکردند، بلکه برای منافع یکجانبه خود خرج کردند.

به گزارش پایگاه خبری "خبر در زندگی، جمال کربولی، از رهبران ائتلاف سازندگی با تقدیر از نقش سازنده ایران در کمک به مردم عراق برای مبارزه با داعش، سیاست تحریم ملت‌ها را رد کرد.

اعضای فراکسیون سازندگی از وزیر خارجه کشورمان درخواست کردند، همانطور که جمهوری اسلامی ایران در جنگ با داعش در کنار ملت عراق بود، در مرحله بازسازی نیز در کنار مردم و دولت عراق باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: