انتشار: ۱۷:۱۹ - ۲۰ دی ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۰۸۵
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای خمین گفت: 35 میلیارد ریال اعتبار امسال برای بهسازی راه های این شهرستان صرف شده است.

محمد رضا یحیایی روز پنجشنبه در گفت وگویی افزود: 10 میلیارد ریال از این میزان اعتبار امانی و بقیه پیمانی بوده است که برای روکش آسفالت و بهسازی راه حد فاصل روستای شوره تا تقاطع ازنوجان به طول سه هزار و 800 متر و راه روستایی کاظم آباد به طول 2 هزار و 800 متر صرف شده است.

وی بیان کرد: ایجاد سیستم روشنایی در تقاطع روستای فرنق و ازنوجان به طول 2 هزار متر شانه سازی و اصلاح شیب های شیروانی، تسطیح حریم راه به طول 50 کیلومتر از دیگر طرح های اجرایی امسال است.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای خمین ادامه داد: برای افزایش ضریب ایمنی راه های ارتباطی خمین 15 دستگاه چراغ چشمک زن از نوع سولار و برقی، تابلوهای اطلاعاتی به مساحت 400 متر و علایم مسیرنما، جهت نما، خطر نما، اخطاری و انتظامی به تعداد یکهزار و 250 تابلو نصب شده است.

یحیایی افزود: سیستم روشنایی به طول 20 کیلومتر و45 چراغ چشمک زن نیز امسال تعمیر شده است.

وی ادامه داد: برای لگه گیری راه های حوزه استحفاظی این شهرستان 100 تن آسفالت گرم در مسیرهای ارتباطی پخش شده است.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای خمین گفت: سه طرح بهسازی روستایی شامل بهسازی راه کاظم آباد و روشنایی فرنق و ازنوجان در دهه فجر امسال با حضور مسئولان شهرستانی و استانی راه اندازی می شود.

یحیایی افزود : گسترش متوازن راه ها از بسترهای لازم برای توسعه خمین است و راهسازی برای دسترسی به حمل و نقل آسان، سرعت در حمل بار و مسافر و از همه مهمتر بالا بردن ضریب ایمنی و کاهش هزینه ها در دستور کار قرار دارد.

شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای 580 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: