انتشار: ۱۷:۵۷ - ۱۹ دی ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۰۷۲
فرماندار خمین گفت: فناوری نو و فضای مجازی امکانی است که برای استفاده بهینه از آن باید فرهنگ سازی شود تا از آسیب های نوپدید جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری "خبر در زندگی" ، احمد طهرانی روز چهارشنبه در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی افزود: رشد و توسعه فضای مجازی علاوه بر قابلیت ها، آسیب هایی نیز برای جامعه به همراه دارد.

وی با بیان اینکه اقدامات سلبی نتیجه منفی در آسیب های نوپدید دارد، تاکید کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع فضای مجازی باعث آگاهی بخشی و کاهش دامنه آسیب های آن در جامعه می شود.

فرماندار خمین یادآور شد: آسیب های اجتماعی خمین سال های اخیر در برخی زمینه ها ثابت و در مواردی رو به کاهش است و ضمن ثابت ماندن آمار گرایش به اعتیاد، نرخ طلاق به ویژه در سال های اول ازدواج نیز کمتر شده است.

طهرانی اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه در کاهش گرایش شهروندان به مصرف موادمخدر تاثیرگذار است.

وی گفت: برگزاری دوره های مشاوره قبل از ازدواج برای زوج ها درزمینه های مذهبی، روانشناسی، حقوقی و بهداشتی از عوامل کاهش 40 درصدی نرخ طلاق در شهرستان است.

فرماندار خمین افزود: سه منطقه کم برخوردار شهرستان شامل عباس آباد، محسن آباد و فیروزآباد شناسایی و طرح بازآفرینی شهری توسط شهرداری در این مناطق اجرا می شود.

طهرانی تصریح کرد: اقدامات فرهنگی و عمرانی باید محور برنامه ریزی در این مناطق قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب خمین نیز در این کارگروه گفت:شماری از مجرمان با داشتن شرایط خاص و توانمندی های لازم می توانند به جای گذراندن دوران محکومیت در زندان از مجازات جایگزین استفاده کنند.

«خسرو شجاعیان بهمنیاری» افزود: مجازات های جایگزین حبس باعث کاهش مشکلات اجتماعی، خانوادگی، اقتصادی و فرهنگی درجامعه می شود.

وی ادامه داد: دستگاه های مختلف می توانند از توانمندی های این مجرمان استفاده کنند ویا مهارت های فرهنگی ،اجتماعی و اعتقادی این افراد را افزایش دهند.

رئیس زندان خمین نیز در این کارگروه گفت:112 معتادان متجاهر از ابتدای امسال تا کنون دستگیر و به اردوگاه کاردرمانی استان معرفی شدند.

«داود غفاری» افزود: 2 میلیارد و 580 میلیون ریال برای تکمیل کارگاه اشتغال زندانیان این شهرستان تخصیص یافت.

وی ادامه داد: 9 دوره مهارت آموزی امسال برای زندانیان و سربازان برگزار و 127 گواهینامه مهارتی از فنی و حرفه ای صادر شد.
شهرستان خمین با 105 هزار نفر جمعیت درجنوب استان مرکزی واقع شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: