انتشار: ۱۷:۰۱ - ۱۹ دی ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۰۵۳
معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه دست‌های پشت پرده در وجود کودکان کار و خیابان برای درآمدزایی‌های کلان وجود دارد، گفت: کمک مستقیم و بدون دخالت سمن‌ها به ماندگاری این کودکان در سطح خیابان می‌انجامد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری "خبر در زندگی"، کمال اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور در حاشیه جلسه رسیدگی و ساماندهی کودکان کار و خیابان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون جلسات متعددی برای نقش‌آفرینی و نحوه اقدامات NGO و سمن‌ها برگزار شده است، گفت: اهمیت مداخله این سازمان‌ها در ساماندهی وضعیت کودکان کار و خیابان امری اجتناب‌ناپذیر است که حضوری فعال دارند.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی برای بهره‌ از این سازمان‌ها اکنون همراه شده‌اند. نتیجه اصلی گرفته شده همراه با سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌ها در این جلسه آن است که فرمانداری تهران به کمک سمن‌ها بپردازند و در این حوزه سازمان بهزیستی با آنان همکاری خواهد کرد.

معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور بیان کرد: در هم‌افزایی سمن‌ها با دستگاه‌های دولتی این NGO ها ضمن رعایت قانون اقدامات خود را انجام خواهند داد. کودکان کار و خیابان ایرانی که جمعیت کمتری از شمار کودکان کار و خیابان را در بر می‌گیرند، در کنار سایر اتباع نیاز به رسیدگی دارند.

اکبری در ادامه افزود: امیدواریم با همکاری سازمان‌‌‌‌‌های مربوط به امور اتباع و مهاجرین خارجی و فرمانداری تهران وضعیت کودکان اتباع به پایان برسد؛ لذا فرهنگ‌سازی امری مهم است که مردم باید بدانند. دست‌های پشت پرده در وضعیت کودکان کار و خیابان وجود دارد، به گونه‌ای که از این راه کسب درآمدهای فراوان دارند.

وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند از طریق موسسات خیریه کمک‌های خود را به نیازمندان در سطح خیابان ارائه کنند و کمک مستقیم به متکدیان و کودکان کار و خیابان به ماندگاری آنان در سطح خیابان می‌انجامد.

معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور در پایان اظهار داشت: قرار است جلسه مجزایی با دستورالعمل خاص برگزار شود که در آن سهم هر یک از دستگاه‌های اجرایی نظیر اداره امور اتباع، قوه قضاییه، بهزیستی و ... در آن مشخص خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: