انتشار: ۱۶:۰۷ - ۱۹ دی ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۰۲۷
نایب رئیس مجلس گفت: چنانچه به تشخیص هیأت رئیسه مجلس نماینده ای در سخنان خود در جلسه علنی به کسی نسبت ناروا داده و یا هتک حرمت کند فرد مذکور می تواند در دفاع از خود به صورت مکتوب به اتهام وارده پاسخ دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری "خبر در زندگی"، علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه امروز مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت، نسبت به انتقاد برخی شخصیت‌ها از نطق میان دستور یک نماینده واکنش نشان داد و گفت: چند تن از شخصیت های انقلاب و کشور صحبتی داشته اند مبنی بر اینکه مجلس باید در برابر نطق یکی از نمایندگان که اتهاماتی را علیه برخی چهره های نظام و انقلاب مطرح کرده بود واکنش نشان می داد.
وی گفت: در ماده ۷۴ آیین نامه آمده است چنانچه به تشخیص هیئت رئیسه مجلس نماینده ای در سخنان خود در جلسه علنی به کسی نسبت ناروا داده و یا هتک حرمت نماید فرد مذکور می تواند در دفاع از خود به صورت مکتوب به اتهام وارده پاسخ دهد.
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه طبق آیین نامه پاسخ ارسالی در صورتی که بیش از دو برابر اصل مطلب اظهار شده نبوده و متضمن توهین و افترا نباشد باید در اولین جلسه علنی قرائت شود، اظهار داشت: اگر افرادی که مورد اتهام وارد شده‌اند نامه ای بفرستند در هیئت رئیسه بررسی خواهد شد؛ مسئول این موضوع آقای یوسف نژاد است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: