انتشار: ۱۴:۲۳ - ۱۸ دی ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۲۰۱۰
سردار غیب‌پرور در دومین همایش راویان انقلاب و دفاع مقدس:

روایت دفاع مقدس نیاز به غلو و تحریف ندارد/ شهدا اسطوره‌های دست نیافتنی نیستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما در جریان دفاع مقدس آنقدر سرمایه داریم که نیازی به غلو نیست و نباید اجازه تحریف بدهیم.

به گزارش پایگاه خبری "خبر در زندگی"، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در دومین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس که در مجتمع ۵ آذر سازمان بسیج برگزار شد با اشاره به سالگرد عملیات کربلای ۵ اظهار داشت: تمایلی ندارم به موضوعی که این روزها درباره کربلای ۴ مطرح شده بپردازم اما کربلای ۴ و ۵ و به دنبال آن کربلای ۸ از سلسله عملیات های تاریخ ساز در روند انقلاب اسلامی شدند.به گزارش خبرگزاری فارس، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در دومین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس که در مجتمع ۵ آذر سازمان بسیج برگزار شد با اشاره به سالگرد عملیات کربلای ۵ اظهار داشت: تمایلی ندارم به موضوعی که این روزها درباره کربلای ۴ مطرح شده بپردازم اما کربلای ۴ و ۵ و به دنبال آن کربلای ۸ از سلسله عملیات های تاریخ ساز در روند انقلاب اسلامی شدند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه کربلای ۴ منجر به کربلای ۵ شد، تصریح کرد: در این عملیات کربلای۵ من مسئول محور بودم که در دژ اصلی تا فانسقه در آب و گل بودیم. گاهی در قبل دیده بودیم که ۱۲ ساعت بچه ها تنها ۲ متر پیشروی می کردند اما در کربلای ۵ علیرغم اینکه همه فکر می‌کردند کربلای ۴ تکرار شده، یکباره بارقه های پیروزی روشن شد.
وی ادامه داد: اعتقادات زیادی بین بچه‌های زمان جنگ بود که قبل از عملیات چه راز و نیازهایی با خدا داشتند که در کربلای ۵ اوج این راز و نیاز ها را دیدیم که در ادامه دیدیم چگونه نصرت الهی نازل شد. رهبری گفتند سپاه عاشورا را در کربلای 5 رسم کرد و اگر کسی کربلای ۵ و شلمچه را فراموش کند از اردوگاه انقلاب اسلامی خارج شده است‌ و این نشان دهنده اهمیت این عملیات است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین  تصریح کرد: این جلسه در آستانه چهل سالگی انقلاب بوده که انقلاب اسلامی در مقام قیاس با سایر انقلاب های معروف دنیا شاخص‌های این انقلاب بسیار بالاتر است، بسیاری از انقلاب ها با جنگ پیروزی ها نصیب شد که تا مدت های زیادی حکومت آرام تشکیل نشد.
  سردار غیب پرور با بیان اینکه آورده انقلاب فرانسه ارائه تفکرات لیبرالیستی بود عنوان کرد: امروز نظام سرمایه داری غرب شکست خورده و می بینیم که در پاریس چه خبر است امروز یکی از خبرگزاری های خارجی تیتر زده بود که فرانسه به آستانه خطر رسیده است.
  وی با اشاره به انقلاب مردم روسیه هم گفت: این انقلاب با کشته شدن صد ها هزار نفر از مردم توسط استالین شکل گرفت و با زور تنها ۷۰ سال عمر کرد و عناصر روس در سرتاسر جماهیر اتحاد شوروی مسلط شدند که منجر به عقب افتادگی‌های فرهنگی اجتماعی شد.  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه افزود: این انقلاب ها چون ریشه دار نبود به فروپاشی رسید اما انقلاب اسلامی با جنگ به وجود نیامد و رهبر این انقلاب یک مرد موحد و با خدا بود که هیچ چیز از این انقلاب برای خود نمی‌خواست و مردم از سر باور رهبر خود را قبول کرده بودند.
  سردار غیب پرور با اشاره به اینکه از همه اقوام در انقلاب اسلامی نقش داشتند،  تصریح کرد: در انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس همه اقوام حاضر بوده و نقش داشتند و حتی از مذهب و ادیان مختلف در این انقلاب حاضر شدند.
وی ادامه داد:کدام عرصه را میتوانیم بگوییم که بعد از انقلاب در آن پیشرفت نداشته ایم، هر کجا می رویم به برکت انقلاب اسلامی شاخص های رشد خودش را نشان می دهد البته این به مفهوم نداشتن مشکل نیست. ایرادی که به ما وارد است این بود که انقلاب اسلامی را نه تبیین و نه تبلیغ می کنیم.
  وی با اشاره به تورم، مشکلات اقتصادی و... گفت: اگرچه مشکلاتی وجود دارد اما اگر این موارد را در کنار دستاوردهای دیگر انقلاب قرار بدهید می بینیم باز هم برکات زیادی این انقلاب داشته است، باید بدانیم اسنقلال، رشد، ترقی و ... در خانه آمریکا و غرب نیست و حضرت آقا چندین سال است که آدرس حل مشکلات را در داخل می دهند که بزرگترین سرمایه این کشور نیروی جوان کارامد است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: جوان امروز ما همان جوانی است که در کربلای سال 65 خطر کرده و آن خاکریز ها را فتح کرده است.
غیب‌پرور افزود: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و می بینیم که طی این سالها چقدر توطئه و دشمنی با انقلاب شد اما به فضل خداوند انشاالله این انقلاب به دست صاحب اصلی خود می رسد.
سردار غیب پرور در ادامه تصریح کرد: قطعا از مشکلات عبور می کنیم چرا که خیلی مشکلات داشتیم که به مو رسیده اما پاره نشده است. وقتی صحبت از بیش از ۲۰۰ هزار شهید می شود یعنی خداوند اجازه نمی دهد خون این شهیدان پایمال شود و از این مشکلات حتما عبور می کنیم.
وی ادامه داد: امروز دو آفت اصلی متوجه ماست که یکی تحریف و دیگری غفلت است.
رئیس سازمان بسیج گفت: ما در جریان دفاع مقدس آنقدر سرمایه داریم که نیازی به غلو نیست و نباید اجازه تحریف بدهیم. در انقلاب باید ارائه اسوه داشته باشیم نه اینکه شهدا را اسطوره های دست نیافتنی معرفی کنیم.
  وی ادامه داد: امروز پیامبر یک الگوی رفتاری است و نیازی نیست که شهدا را تحریف کنیم از طرف دیگر نباید هم از آنها غفلت کرد. خواهش ما این است که فضای مجازی را نیز مزین به شهدا کنید.  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از کم بودن محتوا درباره شهدا در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی گفت: امروز باید روایتگری شهدا به اقشار بسیج و مساجد کشیده شود. طرح های اعتلا امروز بر مبنای مسجد است و تا به مساجد برنگردیم ادعای حفظ انقلاب را نباید کرد.
  سردار غیب پرور با اشاره به تربیت نسل جدید راویان گفت: باید جوان‌های مومن انقلابی را دعوت کنیم و هرکدام از راویان ما دو نفر از جوانان را به صورت خودجوش برای روایتگری تربیت کند که اگر هر کس دو نفر را تربیت کند نسل جدیدی تربیت می‌شود.
  گفتنی است در ادامه برنامه از نرم افزار قاصدک های سرخ توسط سردار غیب پرور رو نمایی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: