انتشار: ۱۷:۳۲ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۱۸۵۷
تولیت آستان قدس رضوی گفت: مشهد این پتانسیل را دارد که قطب سلامت منطقه و هم‌چنین مرجع علمی منطقه باشد و این اصلا یک موضوع دست‌نیافتنی نیست.
  • به گزارش خبرنگار پایگاه خبری "خبر در زندگی"، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس پزشکان قلب ایران و اروپا که صبح امروز در بیمارستان رضوی مشهد مقدس آغاز شد گفت: این دومین نشست و کنگره است که در این مرکز درمانی در شهر مشهد تشکیل می شود و صمیمانه از دست اندرکاران برگزاری آن تشکر میکنم.

وی افزود: در این نشست علمی و هم اندیشی کاری بزرگ و ارزشمند است و خصوصا در شهر مشهد و در جوار امام رضا باعث خیرات و برکات بسیاری خواهد شد و امید داریم به نفع مردم باشد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز بررسی کارشناسی و برخورداری از کار دانش بنیان ضرورتی غیر انکار است و باید برای رفع هر وسیله ای به دنبال آسیب ها و علل آن رفت و تلاش کنیم که شاهد کاهش بیماری ها از جمله قلب و عروق باشیم

رئیسی تصریح کرد: آمار ها تهدید کننده است و اینها نشانه های خوبی نیست و متاسفانه با افزایش بیماری های قلب و عروق مواجه هستیم.

وی افزود: پیشنهاد می کنم در این کنگره ضرورت اقدامات جراحی و آق امات پیشگیرانه را هم در دستور کار خود قرار دهند و بخش های بهداشتی را هم فعال کنید تا به سمت کاهش بیماری های قلب و عروق حرکت کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: دانشگاه های مشهد از چهره های علمی بی شماری برخوردارند و ما پیشنهاد کردیم بهتر است مشهد به یک مرجعیت علمی تبدیل شود و به عنوان قطب سلامت در منطقه تبدیل شود و این موضوع اصلا دست نیافتنی نیست.

رییسی گفت: مشهد می تواند به جایگاه قطب پزشکی و سلامت برسد و اصلا کار سختی نیست و ما مصمم هستیم که ارتقا علمی و رسیدن به جایگاه مرجعیت علمی و توسعه مراکز تضمین کننده سلامت را در دستور کار خود نگه داریم.

وی ادامه داد: مطمئن باشید که کاری که امام رضا را خشنود می کند همین است که ما تلاش کنیم تا مردم از آلام و مشکلات بهداشتی و پزشکی شأن کاسته شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: