انتشار: ۲۲:۱۳ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۱۵۳۹
مسئول مرکز شناسایی اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اعضای بدن یک بیمار به علت مرگ مغزی با رضایت خانواده به چند بیمار نیازمند عضو اهدا شد.

« مصطفی چقایی» روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: این بیمار زنی 33 ساله و اهل اراک است که به دلیل مسمومیت دچار کاهش سطح هوشیاری شده و در حالت نباتی فرو رفته است.
وی اظهار داشت: خانواده بیمار رضایت دادند تا اعضای بدن به بیماران نیازمند اهدا شود بنابراین بدن وی از بیمارستان ولیعصر(عج) اراک برای انجام عمل های پیوند به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شد.
مسئول مرکز شناسایی اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: کلیه و کبد این بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند زده می شود و نسوج بدن وی نیز برای پیوند به بیماران قابل استفاده است.
چقایی افزود: سه بیمار مرگ مغزی در سال جاری اعضای بدنشان را برای کمک به بیماران نیازمند در این استان اهدا کرده اند. 
اعضای قابل اهدا از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده ها، لوزالمعده و کلیه ها و برخی بافت های بدن از جمله پوست، و همچنین قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.
متقاضیان دریافت کارت اهدای اعضا می توانند با مراجعه به سامانه www.ehda.ir فرم ثبت نام اهدای عضو را تکمیل کنند و با در دست داشتن نمونه پرینت شده کارت اهدای عضو برای دریافت کارت اصلی به شعب بانک ملی مراجعه داشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: