انتشار: ۲۱:۱۷ - ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۱۳۸۲
از این پس برای کوتاه کردن چمن های بلند نیازی به صرف وقت فراوان ندارید و دستگاه های چمن زن رباتیک می توانند در مدت زمان کوتاه و با دقت بالا این کار را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی  پایگاه خبری "خبر در زندگی" به نقل از دیجیتال ترندز، ربات چمن زن که Husqvarna Automower 315X نام دارد، 2000 دلار قیمت دارد.

ربات یادشده با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه مدیریت می شود و می تواند از طریق دوربین ها و حسگرهای خود محیط اطراف را به طور کامل شناسایی کرده و برای مسیر حرکت خود برنامه ریزی کند. البته کاربر هم می تواند همین کار را از طریق اپلیکیشن تلفن همراه انجام دهد.
این ربات بعد از اتمام فعالیت به طور خودکار به محل شارژ خود بازمی گردد تا برق مورد نیاز را دریافت کند. ربات یادشده که ابعادی به اندازه جاروبرقی های معمولی دارد مجهز به قفل ضدسرقت نیز هست و تنها با وارد کردن کلمه عبور فعال می شود.

همچنین در صورت خروج آن از محدوده از قبل تعیین شده صدای زنگ بسیار بلند این ربات به صدا درمی آید. حسگرها و جی پی اس این ربات هم شناسایی موقعیت آن توسط پلیس را تسهیل می کند. اطلاع رسانی در مورد فعالیت ربات و زمان تخلیه مخزن یا قطعات آن هم از طریق برنامه تلفن همراه صورت می گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: