انتشار: ۲۱:۱۵ - ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۱۳۸۱
رئیس «انجمن سازندگان شناور، تجهیزات و سازه های دریایی» گفت: هر اقدامی که در راستای آموزش و اشاعۀ فرهنگ دریا باشد الزامی است؛ بنابراین برگزاری «جشنواره دریا» خاصه با تأکیدی که بر فرهنگ‌سازی و آموزش در سنین پایین دارد، اقدامی در خور تقدیر و ارزشمند است.

فلاحی رئیس «انجمن سازندگان شناور» در گفت‌وگویی با اشاره به نقش دریا در توسعۀ کشورها، گفت: هر کشوری محور توسعه خود را بر اساس داشته‌ها و مزیت‌های بومی استوار و آن را در استراتژی‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای خود لحاظ می‌کند.وی افزود: در کشور ایران که یکی از مسائل جدی و چالش‌های اصلی، موضوع اشتغال‌ است و از سوی دیگر هنوز در عرصه‌های فناوری‌های برتر نوپا است؛ صنایع دریایی می‌تواند رکن توسعه و عامل رفع چالش‌ها باشد. این تجربه‌ای است که کشورهایی مانند چین و کره نیز از آن بهره بردند.
فلاحی با بیان اینکه کشتی هر کشوری، جامعه‌ای کوچک از آن کشور است که می‌تواند تمام کشور را به توسعه برساند، تصریح کرد: محصولاتی که در کشتی است باید بر اساس استانداردها، قوانین و استانداردهای بین‌المللی باشد به همین دلیل کشتی می‌تواند پیشران توسعه باشد.
رئیس انجمن سازندگان شناور اضافه کرد: پتانسیل بالایی در صنعت دریایی خاصه کشتی‌سازی در کشور وجود دارد که می‌توان با تأکید بر تولید داخل، این پتانسیل بالا را برای رفع نیازهای کشور به کار برد و از این طریق در دو بخش اشتغال‌زایی و ثروت‌آفرینی نیز به نتایج مطلوب رسید.
فلاحی ادامه داد: خوشبختانه در ابعاد نظامی به دلیل اتکا به توان داخلی، پیشرفت‌ها و دستاوردهای بسیار خوبی حاصل شده است که امید است در ابعاد تجاری نیز همین اعتماد به تولید داخل شود.
رئیس انجمن سازندگان شناور اظهار داشت: برخورداری از ناوگان تجاری تنها زمانی سودده است که ساخت و نگهداری آن در داخل صورت گیرد.
وی با اشاره به لزوم برگزاری جشنواره «دریا مسیر پیشرفت»، خاطرنشان کرد: هر اقدامی که در راستای آموزش و اشاعۀ فرهنگ دریا باشد الزامی است؛ بنابراین برگزاری این جشنواره خاصه با تأکیدی که بر فرهنگ‌سازی و آموزش در سنین پایین دارد، اقدامی در خور تقدیر و ارزشمند است.چهارمین دوره جشنواره ملی «دریا مسیر پیشرفت» در بخش‌های «جشنواره فیلم کوتاه و عکس دانشجویی»، «مسابقات ربات‌های زیردریایی(ROV) »، «مسابقات طراحی و ساخت شناورهای دریایی (RSV) «، «مسابقه ملی ایده‌پردازی دریایی»، «طرح‌ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور»، «جشنواره دانش‌آموزی دریا»، «نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور»، «رویداد استارت‌آپ دمو اپلیکیشن دریایی» و «رویداد کارآفرینی هوشمندسازی بنادر» به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی و ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان، یکم تا سوم آبان‌ماه اول تا سوم آبان‌ماه در باغ موزه دفاع‌مقدس برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت mitc.isti.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: