انتشار: ۱۹:۳۴ - ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۱۳۷۳
در نامه سرگشاده تشکل‌های مرغداری به رئیس جمهور عنوان شد

به داد مرغداران برسید، نهاده ندارند+ سند

تشکل‌های مرغداری کشور در نامه سرگشاده به رئیس جمهور اعلام کردند، تامین نهاده‌های اساسی مورد مصرف خوراک طیور به علت عدم تخصیص ارز متوقف شده و آنها نمی‌توانند طیور خود را تغذیه کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری "خبر در زندگی"، جمعی از تشکل‌های مرغداری کشور با ارسال نامه‌ سرگشاده به رئیس جمهور از وضعیت تأمین نهاده‌های اساسی مورد مصرف خوراک طیور به علت عدم تخصیص و یا تأمین ارز با وقفه گلایه کردند.
آنها نوشته‌اند که از اول مهر ماه مشکلات کامیون‌داران بر مشکلات موجود اضافه کرده، به طوری که اغلب تولیدکنندگان به خاطر عدم حمل مواد اولیه از مبادی ورودی تقریباً نمی‌توانند طیور خود را تأمین کنند.
در ادامه آنها خواسته‌اند که اقدام عاجلی برای رفع مشکل حمل مواد اولیه توسط دولت به عمل بیاید که در غیر این صورت آینده تولید کاملاً مبهم و کشور در آینده‌ای نزدیک از نظر تولید جوجه یک روزه، گوشت و تخم‌مرغ در مضیقه خواهد بود.
در این نامه همچنین تأکید شده است که تاکنون تولیدکنندگان طیور با همت و تلاش مشکلات را تحمل کردند تا امیدی ایجاد شود ، اما دیگر تحمل از دست رفته و مسئولیت عدم تأمین نهاده‌ها و به تبع آن توقف تولید متوجه مسئولان خواهد بود. 
این نامه به امضای انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه، اتحادیه میهن - اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ رسیده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: