انتشار: ۱۳:۱۳ - ۲۰ مهر ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۱۰۸۸
امام‌جمعه موقت تهران در مراسم سالروز سفر رهبری به خراسان شمالی در جمع مردم این استان گفت: هزینه تسلیم چند برابر هزینه مقاومت است، هزینه مقاومت عزت است اما تسلیم چیزی جز ذلت ندارد و این ملت با بصیرت از حسین (ع)، هیهات منه الذله را آموخته است.

به گزاش  پایگاه خبری "خبر در زندگی" از بجنورد آیت‌الله احمد خاتمی در مراسم سالروز سفر رهبری به خراسان شمالی در جمع مردم این استان اظهار کرد: حضور رهبری در خراسان شمالی منبع برکات زیادی برای خراسان شمالی و کشور بوده که این برکات معنوی و مادی این سفر به‌خوبی تبیین شده است.به گزاش خبرگزاری فارس از بجنورد آیت‌الله احمد خاتمی در مراسم سالروز سفر رهبری به خراسان شمالی در جمع مردم این استان اظهار کرد: حضور رهبری در خراسان شمالی منبع برکات زیادی برای خراسان شمالی و کشور بوده که این برکات معنوی و مادی این سفر به‌خوبی تبیین شده است.
امام‌جمعه موقت تهران در ادامه افزود: با تحریم‌های آغازشده در آن سال، همه نگران بودند که مبادا حضور کمرنگ باشد اما مردم بجنورد وفاداری را در اوج به نمایش گذاشتند و حق ولایت مداری را ادا کردند.
وی در ادامه با اشاره به آیت‌الله مهمان‌نواز بیان داشت: متانت و ولایت مداری در این عالم دانشمند موج می‌زد و خدمتگزار در استان و ستون‌های انقلاب در این خطه بود.
خاتمی همچنین با اشاره به حضور پرشور مردم خراسان شمالی در دیدار با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی گفت: حضور مردم سه پیام داشت که در رأس آن حمایت از نظام اسلامی است که به‌خوبی با استقبال پرشور مردم این خطه، به نمایش گذاشته شد و امروز هم به یاد آن روز در مصلا جمع شدیم تا نشان دهیم علی‌رغم همه توطئه‌های دشمن درصحنه حاضریم و عقب‌نشینی نمی‌کنیم.
امام‌جمعه موقت تهران سرمایه نظام اسلامی را مردم دانست و افزود: اگر مردم باشند نظام هست و اگر نباشند نظام آسیب می‌بیند و تلاش دشمن است که مردم درصحنه نباشند و بایستی درصحنه ماند تا توطئه‌ها خنثی و این پیام که تا آخرین نفر و نفس از نظام اسلامی حمایت می‌کنیم، مخابره شود.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری در تشریح پیام دیگر حضور مردم تصریح کرد: دوم این‌که در نظام اسلامی به دهان سران استکبار می‌زنیم و اجازه دخالت به هیچ بیگانه‌ای نمی‌دهیم.
خاتمی ادامه داد: ترامپ و حامیانش خیز برداشته‌اند که مردم را از نظام اسلامی جدا کنند و باکمال وقاحت می‌کنند که با مردم مخالف نیستیم ولی دروغ می‌گویند؛ تحریم دارو یعنی به جان مردم افتادن و دروغ می‌گویند که دارو تحریم نشده بلکه همه‌چیز تحریم شده و این‌ها مردمی جدا از انقلاب و مسئولان می‌خواهند اما آمدن مردم درصحنه به معنی تودهنی زدن به دشمن است.
ملت ایران اکنون درگیر 4 جنگ است/ وقتی در جنگیم باید ژست جنگی داشته باشیم
وی بابیان اینکه اکنون در میان ۴ جنگ هستیم توضیح داد: دشمنان در مصاف جدی با ملت ایران در ۴ جنگ هستند و در ابتدا جنگ فرهنگی است که رهبری از آن به‌عنوان تهاجم فرهنگی نام بردند که یک جلوه‌اش این ابتذال فرهنگی است که متأسفانه دنیای استکبار مدام در آن می‌دمد.
امام‌جمعه موقت تهران جنگ اقتصادی را دوم جنگ پیش روی ملت دانست و گفت: باور کنیم در جنگ هستیم و دیوانه‌ای به جان ملت‌ها افتاده که لات چاله‌میدان است؛ ببینید با چین و کره و هم‌پیمانانش چه برخوردی دارد و با ایران نیز لحظه‌ای نیست که در جنگ نباشد که همه این‌ها برای کشاندن مردم به خیابان و سوار کردن ضدانقلاب بر موج است.
وی از جنگ روانی به‌عنوان سومین جنگ نام برد و تصریح کرد: امروز منافقین و امریکا زده‌ها می‌گویند که نظام درشیب سقوط قرارگرفته اما نه‌تنها این‌گونه نیست بلکه نظام در مسیر اوج و کمال و آبدیده شده است.
خاتمی ادامه داد: جنگ چهارم جنگ رسانه‌ای است و رسانه‌های استکباری و هم‌پیمانانشان در دروغ‌پردازی و ترویج آن متخصص هستند.
امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه وقتی در جنگیم باید ژست جنگی داشته باشیم، افزود: نشان دادن خستگی باعث پیروزی طرف مقابل است و باید تأکید بر ایستادگی و خستگی‌ناپذیری باشیم که ملت ایران خسته نمی‌شوند اما دشمن را خسته خواهند کرد.
مقاومت نسخه شفابخش ملت ایران
وی نسخه مقاومت را نسخه شفابخش ملت ایران دانست و اظهار داشت: شش موشک در شرق فرات به داعش خورد و قیمت دلار، طلا و سکه که روند صعودی داشت را پایین آورد و این یعنی مقاومت جواب داد.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: تصویب لوایح چه کرد؟ تنها ثمره آن بالا رفتن قیمت‌ها بود و امیدواریم که گوش‌های شنوا بشنوند و راه صحیح را برای پیشرفت کشور برگزینند.
خاتمی بابیان اینکه دشمنان، پایشان را بر گلوی ملت گذاشته‌اند تصریح کرد: با هر عقب‌نشینی فشار دشمن بیشتر می‌شود و لذا راه نجات ملت جز مقاومت نیست و با مقاومت توطئه دشمن به خودش برمی‌گردد.
وی با اشاره به اجتماع مهر 91 خراسان شمالی گفت: نایب عام امام زمان در قلب‌ها هست و خواهد بود و اجتماع ارزشمند ۱۹ مهر ۹۱ نماد است به معنای این‌که هرچقدر هم شبکه‌های بیگانه در شیطنت بدمند، محبوبیت رهبری فزون‌تر می‌شود.
امام‌جمعه موقت تهران وحدت در جامعه را بسیار ضروری دانست و بیان کرد: در تبیین خط ولایت همدلی و وحدت نکته مهمی ست که در برابر دشمن نیاز است و باانصاف است که می‌توان به وحدت رسید و وحدت حول محور ولایت باید باشد.
وی با اشاره به گزافه‌گویی‌های ترامپ گفت: ترامپ پیامی داده به کشورهای اروپایی که سه ماه با من همکاری کنید تا نظام ایران سرنگون شود و پس‌ازآن وارد ایران می‌شویم؛ ببینید با چه دیوانه‌ای طرف هستیم! ترامپ و هم‌پیمانانش بدانند ۳ ماه که هیچ ۴۰ سال‌های دیگر هم می‌آید و نظام اسلامی پابرجا خواهد ماند و ترامپ می‌رود.
خاتمی همچنین با اشاره به راه مذاکره بیان داشت: نکته دیگر راه مقاومت درراه ولایت است و راه مذاکره نیز تجربه شد که سازمان ملل هم پای‌کار آمد و چند دولت نیز پای‌کار آمدند اما این دشمن خدا (ترامپ) ذره‌ای برای آن‌ها ارزش قائل نشد لذا هیچ راهی جز مقاومت باقی نمانده است.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به قدرت موشکی ایران افزود: آن‌که مشت ما را پرکرده و ما را در برابر استکبار نگه‌داشته قدرت موشکی است که اگر آمریکایی‌ها دست از پا خطا کنند و رژیم صهیونیستی را به جان ما بیندازند تل‌آویو و حیفا با خاک یکسان می‌شود.
وی بابیان اینکه دشمن می‌خواهد فرهنگ ما نمی‌توانیم را القا کند، تصریح کرد: حضور ملت درصحنه نشان داده‌شده که ما می‌توانیم در برابر استکبار جهانی بایستیم و شرایط امروز با جنگ احزاب برابر است و تمام دنیای استکبار به مصاف با ایران آمده اما ملت ایران ۴۰ سال پای علم انقلاب بوده و دشمن را ناکام گذاشته و سال‌های دیگر نیز به یاری خدا در همین مسیر گام برمی‌داریم و بارها و بارها دشمن را ناکام می‌گذاریم.
هزینه تسلیم به‌مراتب بیشتر از مقاومت است
خاتمی ادامه داد: دشمن فرهنگ امید به بیگانه را تزریق می‌کند که از برخی قلم‌ها و گفتارها پیداست که نسخه شفابخش را تسلیم می‌دانند و می‌خواهند القا کنند که با تسلیم مشکلات برطرف می‌شود ولی خدا می‌گوید که با تسلیم مشکلات چند برابر و دست عنایت خدا برداشته می‌شود و هزینه تسلیم به‌مراتب از مقاومت بیشتر است همان‌طور که قذافی تمام امکانات هسته‌ای را به آمریکا داد و تسلیم شد اما امریکا دست برنداشت و تا سقوط قذافی پیش رفت.
امام‌جمعه موقت تهران افزود: صدام نیز نوکر امریکا بود و با مشورت آن‌ها جنگ را شروع کرد اما بعدازآن کنار گذاشته شد؛ هزینه تسلیم چند برابر هزینه مقاومت است، هزینه مقاومت عزت است اما تسلیم چیزی جز ذلت ندارد و این ملت با بصیرت از حسین هیهات منه الذله را آموخته‌اند.
در دوقطبی کردن جامعه ندمید که به زیان جریان انقلاب اسلامی است
خاتمی در ادامه با اشاره به این نکته که دشمن در پی دوقطبی کردن جامعه است، اظهار کرد: دشمن می‌خواهد القا کند که گروه‌ها از ولایت جدا هستند اما ارزشی‌های هر دو طرف مطیع و همراه ولایت‌اند و اجرا رهنمودهای ولایت را بر خود لازم می‌دانند.
وی در پایان گفت: جامعه ما دوقطبی نیست و یک رهبر دارد و همه می‌خواهند رهنمودهای رهبری را اجرایی کنند؛ همه می‌دانیم انتقاد هست اما در دوقطبی کردن جامعه ندمید که به زیان جریان انقلاب اسلامی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: