انتشار: ۱۴:۱۶ - ۱۹ مهر ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۱۰۸۰
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه وزارت کشور اگر با عضویت کروبی در حزب اعتماد ملّی برخورد نکند، زیر سؤال می‌رود، گفت: دستگاه قضایی هم باید طی نامه‌ای به حزب اعلام کند که اقدام آن‌ها غیرقانونی است.

حجّت‌الاسلام قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به انتخاب مهدی کروبی به عنوان عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملّی، کروبی را فردی دانست که از فتنه ۸۸ تا کنون به عنوان یکی از سران فتنه شناخته می‌شود و اسناد و مدارک متقن و قوی علیه او وجود دارد.حجّت‌الاسلام قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به انتخاب مهدی کروبی به عنوان عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملّی، کروبی را فردی دانست که از فتنه ۸۸ تا کنون به عنوان یکی از سران فتنه شناخته می‌شود و اسناد و مدارک متقن و قوی علیه او وجود دارد.
وی با بیان اینکه کروبی در فتنه براندازی نظام نقش اساسی داشته است و حکم کسی که برانداز نظام اسلامی است، مشخص است، تصریح کرد: امّا بنابر مصالحی، شورای امنیت ملّی به حصر خانگی وی رأی داده است.
عضو مؤسسه آموزشی- پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: باید توجه داشت که گذر زمان، موجب نمی‌شود که جرم کسی که حکم برانداز دارد به فراموشی سپرده شود و گذر زمان، جرم وی را پاک کند. اسناد مکتوب و تصویری جرم ایشان هم موجود است.
روانبخش با بیان اینکه اینطور نیست که بگوییم مردم جرم کروبی را فراموش کرده‌اند و اسناد هم پاک شده و وی، تطهیر شده است، تصریح کرد: کروبی حتی حاضر نشده به خاطر فتنه‌ای که مال و جان مردم و اعتبار کشور را به خطر انداخته، و به تعبیر اخیر آقای روحانی در مجلس، باعث این همه فشار به کشور شده،  یک عذرخواهی از ملّت انجام دهد.
وی افزود: آقای روحانی، افزایش قیمت دلار و نوسانات ارزی را ناشی از اتفاقاتی دانست که در دی ماه ۹۶ در کشور رقم خورد. آیا طبق این منطق، کسی که فتنه ۸۸ را راه انداخته، کشور را چند ماه گرفتار یک مسئله بزرگ کرد، چندین نفر کشته شدند و زبان رسانه‌های دشمن را باز کرد، باعث تشدید فشارهای تحریمی‌ دشمنان نیست؟!
دبیر سیاسی هفته نامه پرتو، تصریح کرد: انتظار می‌رود دستگاه قضایی در صورت مصلحت، محاکمه رسمی و علنی سران فتنه را برگزار کند، نه اینکه گذر زمان، باعث تطهیر آن‌ها شود.
روانبخش با بیان اینکه حزب اعتماد ملّی با انتخاب کروبی به عنوان عضو شورای مرکزی خود، به دنبال، کاری سیاسی است، گفت: آن‌ها با این کار، عملاً می‌خواهند بگویند فتنه ۸۸ را قبول نداریم و کروبی همچنان دبیرکل ما است. بنابراین اقدام حزب اعتمادملّی، از لحاظ قانونی هم باید مورد برخورد وزارت کشور قرار بگیرد، هم دستگاه قضایی.
وی به اختلافات درونی حزب اعتمادملّی اشاره کرد و گفت: یک دلیل انتخاب کروبی به عنوان عضو حزب، این است که اختلافات درونی آن‌ها، این اجازه را به اعضای حزب نمی‌دهد تا روی فرد دیگری توافق بکنند و چون اختلافات، ممکن است باعث متلاشی شدن آن‌ها شود، می‌خواهند با انتخاب کروبی،  یک نوع وحدت و همدلی در میان خودشان ایجاد کنند. چرا که آن‌ها وحدت ندارند و نمی‌توانند برای دبیرکلی، روی فرد دیگری وحدت کنند.
روانبخش ادامه داد: بنابراین آ‌ن‌ها به همین دلیل، سراغ یک مُرده سیاسی رفته‌اند که او را احیا کنند و با یک تیر، دو نشان بزنند؛ از طرفی وحدت و انسجام خودشان را بیشتر کنند و از طرفی، کسی که در رأس فتنه قرار دارد را تطهیر کنند و بگویند ما او را به رسمیت می‌شناسیم.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه وزارت کشور اگر با عضویت کروبی در حزب اعتماد ملّی برخورد نکند، زیر سؤال می‌رود، افزود: دستگاه قضایی هم باید طی نامه‌ای به حزب اعلام کند که اقدام آن‌ها غیرقانونی است و وزارت کشور هم بر اساس حکم قضایی، حق به رسمیت شناختن این کار را ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: