انتشار: ۲۲:۱۴ - ۱۵ مهر ۱۳۹۷
  • کد خبر: ۶۱۰۴۱
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، گفت:قشنگ‌تر از این در فوتبال وجود ندارد که شما با استقلال بازی کنید و بعد به مصاف السد بروید.

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری "خبر در زندگی"، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال در خصوص این بازی، گفت: خوشحالم که خبرنگاران زیادی اینجا حضور دارند. این مسأله نشان‌دهنده این است که چقدر دربی مهم است و علاقه‌مند زیاد وجود دارد. هواداران از ما انتظار زیادی دارند.

* زیباتر از این نیست اول با استقلال بازی داشته باشی بعد با السد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: مفتخر هستم که جزئی از دربی‌های تاریخ فوتبال ایران هستم و قشنگ‌تر از این در فوتبال وجود ندارد که شما با استقلال بازی کنید و بعد به مصاف السد بروید. طبیعی است من با شادی و رضایت کار کنم و این موضوع را به بازیکنانم هم انتقال بدهم تا آنها هم با شور و نشاط بازی کنند. ما تمرین و تمرین می‌کنیم و به خاطر این ورزش از خیلی از بحث‌ها و شادی‌های زندگی‌مان می‌زنیم.

* دربی‌های خوبی را با استقلال انجام دادیم

سرمربی پرسپولیس تأکید کرد: خوشحالی من این است که از زمانی که به ایران آمده‌ام دربی‌های خوبی را با استقلال انجام دادیم و انتظار دارم فردا هم پرسپولیس بازی قابل قبولی مقابل استقلال انجام بدهد. دوست دارم کار در شکل و فضای خوبی پیش برود و بابت این فضا از هواداران پرسپولیس تشکر می‌کنم و امیدوارم آنها فردا همراه با هواداران استقلال شاهد بازی خوبی باشد.

* تنها بازیکنی که برای دربی روی آن حساب نکردم ربیع خواه است

وی ادامه داد: دربی یک بازی خاص است و برای این بازی بازیکن مصدوم یا مریض نداریم و همه دلشان می‌خواهد در دربی حضور داشته باشند. در این بازی مهم نیست که چه تیمی کجای جدول است و همیشه نتیجه آن نامشخص است. در بازی دربی بازیکنان تصمیم‌گیرنده نهایی هستند. درباره تیم خودم باید بگویم همه تمرین می‌کنند و همه سالم هستند و تنها کسی که روی او حساب نمی‌کنم محسن ربیع‌خواه است که او به تمرینات گروهی اضافه شده اما هنوز نمی‌تواند در رقابت با بازیکنان اصلی حاضر باشد و انتظار دارم فردا استادیوم پر از تماشاگر را شاهد باشیم و همه از آن لذت ببرند.

* دوست دارم همیشه برنده باشم

برانکو درباره اینکه چرا با حضور شما دربی‌ها کمتر مساوی شده و به نظر می‌‌رسد شما به دنبال فوتبال هجومی هستید، افزود: باید حرف شما را اصلاح کنم من دوست ندارم ببازم و همیشه دوست دارم برنده باشم. البته باخت هم جزئی از فوتبال است اما تا وقتی که من هستم پرسپولیس برای برد بازی می‌کند و حالا فرق نمی‌کند که حریف ما استقلال باشد یا الدحیل یا السد. می‌دانم که این مسأله همیشه شدنی نیست اما این فلسفه و دیدگاه پرسپولیس است و این چیزی است که هواداران از ما می‌خواهند و ما به خاطر هواداران اینجا هستیم و آنها از هر چیزی مهمتر هستند.

* مهمترین بازی برای ما بازی پیش‌رو است

سرمربی تیم پرسپولیس درباره اینکه برای شما دربی مهمتر است یا بازی با السد قطر، گفت: مهمترین بازی برای ما همیشه بازی پیش‌رو است مثل بازی با سپیدرود که مهمترین بازی بود و بازی فردا مهمترین بازی برای ما خواهد بود و بعد از آن به بازی با السد فکر می‌کنیم. به همین دلیل مهمترین بازی برای ما بازی فردا با استقلال است.

* به این تیم اعتقاد دارم حتی با وجود از دست دادن 5 ملی‌پوش

به گزارش فارس، برانکو در ادامه نشست خبری در پاسخ به این سؤال که شما در نقل و انتقالات لیگ برتر فرصتی برای جذب بازیکن نداشتید و برای بازی فردا در این زمینه به مشکل نمی‌خورید، گفت: ما در یک سال گذشته 5 بازیکن ملی‌پوشمان را از دست دادیم، ابتدای فصل هم گفتم، به تیم حاضر اعتقاد دارم ما به نحوی با امید، نوراللهی و بشار رسن تیم‌مان را تقویت کردیم، چند جوان هم از اینکه در این هفته‌ها دیدید بهتر خواهد شد آنها ترسی از بازی‌ها ندارند و از سال گذشته محکمتر بازی می‌کنند. این را هم نشان داده‌ایم شاید بازی‌ها را راحت نبرده‌ایم ولی خیلی راحت شانس گل ایجاد می‌کنیم ضمن آنکه من باید به این موضوع اشاره کنم که به کادر فنی هم اعتقاد دارم.

* بازیکنان پرسپولیس فردا با قلبشان به زمین می‌روند

برانکو ادامه داد: بعضی مواقع خوب است که تیم را تقویت کنیم ولی اگر کار من را دنبال کرده باشید حتماً متوجه شده‌اید من در طول فصل‌ها بیش از 2 یا 3 بازیکن جدید نگرفته‌ام یا مثلاً مصلح، ربیع‌خواه و همتی که به ما اضافه شده‌اند در همان ابتدا نفرات اصلی نبودند همیشه هدفم این است که بازیکنانم فاکتور تلاش و جنگندگی را از یاد نبرند و من مطمئنم آنها فردا با قلبشان داخل زمین خواهند آمد. شما مقابل الدحیل دیدید طوری بازی کردیم که بازیکنان حریف خودشان هم نفهمیدند چطور یک گل زدند.

* هرگونه مصلحت‌اندیشی در بازی فردا به خودمان ضربه می‌زند

سرمربی پرسپولیس در ادامه نشست خبری در پاسخ به این سؤال که عکسی از تمرین روز گذشته پرسپولیس منتشر شده که دو بازیکن اصلی این تیم در خط حمله در این تصویر حضور نداشتند و آیا ممکن است فردا این نفرات نیمکت‌نشین باشد، گفت: ما فردا نه می‌توانیم و نه می‌خواهیم که مصلحت‌اندیشی کنیم. هر گونه مصلحت‌اندیشی به خودمان ضربه می‌زند. بازیکنان پرسپولیس شوق بازی دارند و پرسپولیس همیشه هجومی بازی خواهد کرد و تمام توانش را به کار می‌گیرد. ما میل به برد داریم ولی فازهای دیگر مسابقه را هم باید در نظر بگیریم.

* برای همه بازیکنان احترام قائل هستیم
به گزارش فارس، برانکو در خصوص اینکه وی در بازی گذشته پرسپولیس با استفاده از آدام همتی یک سورپرایز رو کرد که منجر به گل سه امتیازی این تیم شد، گفت: بازیکنان فعلی که روی نیمکتمان می‌نشینند سال گذشته چندان فرصت عرض اندام نداشتند مثل الوان‌زاده، مصلح، همتی و ... به این خاطر که ما قهرمان کشور هستیم و به ترکیب تیم قهرمان راحت نمی‌شود ورود کرد. بازیکنان شانس‌های کم و زیاد دارند ولی مهم انگیزه آنها است. دیدید که همتی وقتی به زمین رفت با تمام احساس و انگیزه این کار را انجام داد و حتی حمید طاهرخانی زمانی که یک دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد مثل گلوله به زمین رفت. این چیزی است که باعث خوشحالی من می‌شود، بازیکن اگر یک یا 90 دقیقه برای ما بازی کند ما برای او احترام قائلیم.

* کسی نمی تواند بگوید چه تیمی برنده دربی است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه از نظر نتیجه‌گیری وضعیت استقلال نسبت به پرسپولیس بهتر نبوده و در نظرسنجی‌ها گفته می‌شود که شانس برد پرسپولیس بیشتر از استقلال است، اظهار داشت: من گاهی این نظرسنجی‌ها را دنبال می‌کنم و شاید برخی‌ها به ما در بازی فردا اولویت می‌دهند. ما هم از این ایده فرار نمی‌کنیم و دوست داریم برنده شویم اما استقلال را مقابل السد در دوحه و نساجی دیدیم که در سطحی بازی می‌کرد که انتظارش می‌رود. آنها بازیکنان زیاد و باکیفیتی جذب کردند و نیاز به زمان دارند و دیدید که در سه بازی اخیر استقلال نسبت به بازی‌های ابتدای فصل رشد بهتری داشته است. تکرار می‌کنم که هرگز کسی نمی‌تواند بگوید که چه تیمی گزینه برد در دربی است.

* می‌خواهید بگویم چه کسی هم پنالتی می‌زند؟!

برانکو در خصوص اینکه آیا فردا عالیشاه نیمکت‌نشین خواهد بود، افزود: من ترکیب استقلال و حتی ترکیب خودم را هم می‌دانم و فردا مشخص می‌شود که چه کسی است و چه کسی نیست. شاید تردیدی داشته باشم اما یکی، دو تردید هم در استقلال وجود دارد. ما همدیگر را خیلی خوب می‌شناسیم و فکر نمی‌کنم تکنیک خاصی برای بازی فردا وجود داشته باشد. می‌خواهید بگویم چه کسی هم پنالتی می‌زند؟!

* در تیم من بازیکن سخت به ترکیب می‌آید

وی درباره اینکه معمولاً ترکیب تیم شما ثابت است و چه تمریناتی انجام می‌دهید که کمتر مصدوم می‌دهید، ادامه داد: از اصول من این است که یک تیم استاندارد باشد در تیم من بازیکن سخت به ترکیب می‌آید و برخی هم از ترکیب خارج می‌شوند اما درباره سؤال دوم شما باید به تخته بزنم که چشم نخوریم! ما مصدوم نداشتیم و اگر هم در این چند ماه مصدومیتی بوده به خاطر ضربه خوردن در بازی بوده که طبیعی است. البته دلیل اصلی تمرینات خوب و آماده‌سازی بازیکنان است که پیشگیری لازم از مصدومیت انجام می‌دهد. خوشبختانه بازیکنانم فشار زیادی تحمل می‌کنند و این را در بازی با الدحیل در نیمه دوم و همچنین بازی با این تیم در تهران و بازی با سپیدرود دیدید و خیلی به تیم‌ام افتخار می‌کنم که بعد از تخلیه شدن فیزیکی و روحی در بازی با الدحیل آن گونه مقابل سپیدرود بازی کردیم.

* به مودریچ تبریک می‌گویم که حاکمیت مسی و رونالدو را قطع کرد

برانکو درباره انتخاب لوکا مودریچ به عنوان بهترین بازی دنیا هم تصریح کرد: به عنوان یک کروات خوشحالم، به عنوان سابقه مودریچ به او تبریک می‌گویم که به سطحی رسیده که در 33 سالگی بهترین بازیکن دنیا شود و حاکمیت مسی و رونالدو را قطع کند. همچنین خوشحالم که دالیچ بین سه مربی برتر دنیا شد. او هم هفت سال بازیکن من بود و در دوران جدید ورزشی به عنوان یک مربی کارش را بسیار خوب ادامه می‌دهد و ما کروات‌ها به آنها افتخار می‌کنیم.

* در دربی یک لحظه سرنوشت تیم ها عوض می‌شود

وی در پایان نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه شفر شرایط خوبی از نظر نتیجه‌گیری در استقلال ندارد اما وضعیت شما در پرسپولیس بهتر است، اظهار داشت: کار آسان نیست اما دربی بازی است که یک لحظه سرنوشت تیم‌ها را عوض می‌کند. فردا انتظار داریم که بازی با انگیزه‌ای انجام شود. به هر حال استقلال 6 ملی‌پوش دارد و در تیم ما فقط بشار رسن و بیرانوند ملی‌پوش هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: