خبردرزندگی | NewsinLife.ir

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

بصیرت افزایی ۹۸

انتخابات ۹۸ نزدیک است و در این برهه اقتصادی آیا این دولت نیز با رفتارها و صحبت های خود بدنبال منحرف کردن اذهان از سمت دولت به سمت رهبری است؟

جنبش دانشجویی نوین

جریان دانشجویی نوین امروز با نگاه حل مشکل و به دور از نق زدن های بیجا علاوه بر گفتمان سازی و تصمیم سازی دوشا دوش مسئولین برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی تلاش می کند، این نوع رویکرد چون جدید بوده و در حال کنار زدن عملکرد ده ها ساله جریانات دانشجویی بوده است.

چرا برخی در داخل به دنبال بازی سازش با آمریکا هستند؟!

عملیات آمریکا در موگادیشو، عملیات آمریکا در گرانادا، عملیات کنترل بر ارتفاعات کره شمالی از جمله مواردی بوده که آمریکا در خارج از خاورمیانه وارد عملیات شده اما نتوانسته به اهداف خود دست یابد و با تحمیل خسارت های فراوان عقب نشینی کرده است.

دولت ایران و زمان تکرار داستان «میکونوس»

ایرانی که بعد از خروج آمریکا در جایگاه طلبکار و مدعی بود و اتحادیه اروپا ملزم به حفظ ایران در برجام با دادن امتیازات اقتصادی بود ، امروز در آستانه ضربه آخر تحریم های آمریکائی(حتی اگر جو روانی باشد) در موضع انفعال و ضعف نسبت بدهکار خود یعنی اروپا ایستاده است!

بررسی مشکلات معاونت امور زنان ریاست جمهوری

زنانی که در خانواده دچار مشکل و تنهایی و افسردگی هستند، بدنبال حداقل کمک های این معاونت برای آگاهی بخشی اند، البته اگر هنوز باورشان نشده باشد که خانواده واژه ی فراموش شده در کنوانسیون های بین المللی ایست که از دید مسئولین تنها مرجع حل مشکلات زنان شناخته میشود‌.

لوکوموتیو انقلاب اسلامی روی ریل جوانگرایی

ضرورت این است که در ۴۰ سالگی انقلاب، لوکوموتیو انقلاب اسلامی روی ریل جوانگرایی قرار بگیرد و راهبرد جوانگرایی در انقلاب اسلامی به‌عنوان یک راهبرد اصلی هم‌اکنون در دستور کار نظام است.

گفتارهایی پیرامون امر به معروف و نهی از منکر

کسانی که مخالف امر به معروف و نهی از منکر هستند و آن را کار نادرستی میدانند و به دیگران توصیه میکنند که از انجام آن بپرهیزند هم در واقع دیگران را از انجام یک کار اشتباه (از نظر خودشان) نهی میکنند.

آخوندی و ویرانه‌ای بنام مسکن در ایران

نکته سوم که در نامه استعفای آخوندی مطرح شده است، اعتقاد وی به اقتصاد بازار رقابتی در بخش مسکن است. در حالی که بخش زمین و مسکن در هیچ‌ کجای دنیا با منطق بازار آزاد اداره نمی‌شود، حتی در اقتصادهای لیبرال، دولت‌ها در بخش مسکن مداخله و بخش مسکن و زمین را کنترل و مدیریت می‌کنند. بنابراین هیچ کشوری در هیچ مقطعی با منطق بازار آزاد بخش مسکن خود را اداره نمی‌کند، چراکه این بخش قابلیت اداره به این شکل را ندارد. معتقدم فردی که در طول مدیریت خود فرصت‌های طلایی و فراوانی را از دست داد و می‌توانست با سیاست درست بخش مسکن را در کشور به‌خوبی مدیریت کند، اما با سهل‌انگاری و کوتاهی در انجام وظایف خود، بازار مسکن را بیش از پیش آشفته کرد.

جای خالی نیچه در پیاده‌روی اربعین!

زیارت اربعین اگر تا چند سال پیش، فعالیتی نخبگانی و محدود بود اینک به مراسمی جهانی تبدیل شده است. این مراسم دارای مختصات و ویژگی‌های منحصر به فرد و خاصی است که اطلاق عبارت «#معجزه_عصر_جدید» برای آن مناسب به نظر می‌رسد.

برداشتی ساده از اطاله بررسی لوایح مربوط به FATF

بعد از پایان مدت دوماهه تعیین‌شده، با وجود اینکه همچنان مذاکرات ایران و اروپا نتیجه خاصی در پی نداشت، این قانون در مجلس به جریان افتاد و با وجود اینکه نیازی به اصلاح نداشت در روزهای بعد دو بار دیگر از سوی هیات‌رئیسه به کمیسیون فرستاده شد و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم عینا آن را به هیات‌رئیسه ارسال کرد.

فرزند رسانه باش

توپ در زمین عادل فردوسی‌پور است، او می‌تواند به گفته خودش فرزند رسانه باقی بماند و فصل جدیدی از کنش متقابل با مدیران تلویزیون را آغاز کند یا می‌تواند سناریوی قبلی را آنقدر ادامه دهد که هم خود از تنها فضای محبوبیتش و هم تلویزیون از قدرت جذب مخاطب او محروم شود.

گفتارهایی پیرامون امر به معروف و نهی از منکر

کسانی که مخالف امر به معروف و نهی از منکر هستند و آن را کار نادرستی میدانند و به دیگران توصیه میکنند که از انجام آن بپرهیزند هم در واقع دیگران را از انجام یک کار اشتباه(از نظر خودشان) نهی میکنند.

بازار مسکن و معضل متقاضیان غیرواقعی

در این میان ضعف قوانین و مقررات یا عدم اجرای آن، منعی برای فروشندگان غیرواقعی مسکن ایجاد نمی‌کند. نمونه بارز این امر، نقص یا عدم اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی است که دولت عملا اعتقادی به اجرای آن ندارد و به‌رغم تصویب این قانون، اراده‌ای برای اجرای آن از سوی دولت دیده نمی‌شود. در نتیجه آنچه اتفاق افتاد، دور شدن متقاضیان واقعی مسکن از خرید خانه بود.

من به حال شما غبطه می‌خورم

در کتب و روایت گفته شده روز اربعین روز بازگشت اهل حرم به اسارت رفته ی امام حسین ع از شام به کربلا است و همچنین الحاق سر های بریده شده ی شهدا کربلا به بدن های مطهر آنان است و در نقلی دیگر روز رسیدن جابر ابن عبدالله انصاری از یاران پیامبر اسلام و همسرش عطیه به کربلا برای زیارت مدفن مطهر امام حسین ع می‌باشد.

مقصر وضع موجود چه کسی است؟

برخی اشخاص ساختارهای حکومتی را مسبب این وضع میدانند. برخی دیگر مردم را عامل مشکلات میشناسند اما حقیقت این است که کشور با یک نفر و ده نفر اداره نمیشود تک تک افراد یک جامعه در سرنوشت این کشور دخیل اند، حال بعضی بیشتر بعضی کمتر اشتباه بزرگ ما هم همینجاست.

مجلس به مثابه اتاقی شیشه‌ای در معرض دید عموم

اصول ۷۱، ۸۷ و ۱۱۳ قانون اساسی وظایف نمایندگان را برشمرده که دخالت نمایندگان در عزل و نصب های مدیریتی حوزه ی انتخابیه و جایگزین کردن مهره ها، تجاوز به صلاحیت قوه ی مجریه و تخلف از قانون اطلاق می گردد.

طیف‌شناسی حاضرین جلسه روحانی با اقتصاددان‌ها

حضور چهره‌های سیاسی همچون سعید لیلاز، دکتری تاریخ و تحلیلگر مسائل سیاسی به‌عنوان اقتصاددان و دعوت از اقتصاددانان درجه دوم و سوم باعث شده این جلسه در تراز یک نشست تخصصی با رئیس‌جمهور ارزیابی نشود.

آزمون مهم شورای نگهبان

سیر تصویب آخرین بند به جای مانده از FATF نشان داد که افزایش آگاهی و مطالبه عمومی نسبت به موضوعی که ابعاد تخصصی و پیچیده آن کم نبود؛ کار را برای مجلس دشوار کرده و بعد از یک فصل به تعویق افتادن آن را بررسی و با رای‌های مثبت و منفیِ بسیار نزدیک بهم آن را تصویب کرد.

حاضریم با موافقان FATF مناظره کنیم

من از این فرصت استفاده و اعلام می‌کنم که در هر دانشگاهی که نمایندگان موافق می‌خواهند با حضور رسانه‌ها مناظره‌ای بین آنها و دانشجویان شکل بگیرد، ما حاضر هستیم اثبات کنیم سواد دانشجویانی که مخالف ‌ FATF‌ بودند، از آقایان پزشکیان، صادقی، کواکبیان و نمایندگان موافق در مساله FATF بیشتر است.